بهترین روش بسته بندی لباس در هنگام اسباب کشی

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

بهترین روش بسته بندی لباس در هنگام اسباب کشی

بهترین روش بسته بندی لباس در هنگام اسباب کشی

بهترین روش بسته بندی لباس در هنگام اسباب کشی

اگر نگران بسته بندی لباس های خود در اسباب کشی هستید ، ما بهترین بهترین روش بسته بندی لباس در هنگام اسباب کشی را به شما معرفی می کنیم.

نکات و ترفندهای بسته بندی زیادی برای آماده سازی شما برای اسباب کشی وجود دارد به طوری که به کمک آن ها می توانید لباس های خود را حرفه ای بسته بندی کنید. قبل از اینکه لباس خود را جمع کنید و آن ها را با عجله بسته بندی کنید ، زمانی را برای سازماندهی آن ها در نظر بگیرید. با این کار  شما فقط لباس هایی را که لازم دارید را جمع آوری و بسته بندی می کنید. اگر می خواهید بدانید که چگونه لباس ها را برای اسباب کشی به صورت سازمان یافته بسته بندی کنید با مرتب کردن لباس های خود قبل از بسته بندی ، بسته بندی آن ها را راحت تر کنید.

تصمیم بگیرید که چه لباس هایی را نگه دارید.

اگر می خواهید بدانید که چگونه لباس ها را برای اسباب کشی  بسته بندی کنید ، ابتدا تصمیم بگیرید که چه لباس هایی را نگه دارید. از نگه داشتن لباس هایی که دیگر هرگز آن ها نخواهید پوشید ، خودداری کنید. غربال کردن لباس ها می تواند یک کار چالش بر انگیز باشد. هنگامی که تصمیم می گیرید کدام لباس را بپوشید و کدام یک را رها کنید ، به خاطر داشته باشید که با غربال کردن لباس ها فضای اضافی بیشتری را در دسترس خواهید داشت.

به طرف کمد لباس خود بروید شما می توانید لباس های خود را به دو قسمت جدا کنید. قسمتی برای لباس هایی که عاشق آن ها هستید اما دیگر متناسب شما نیستند و می توانید آن ها را اهدا کنید و قسمت دیگر لباس هایی که به آن ها نیاز دارید.

لباس ها را به ترتیب اولویت بسته بندی کنید.

اگر بدانید که چطور لباس های خود را برای اسباب کشی صحیح بسته بندی کنید ، بعداً هیچ استرسی را نخواهید داشت. قبل از بسته بندی ، تمام لباس های خود را بشویید. سپس می توانید ، لباس ها را به ترتیب اولویت بسته بندی کنید. برای آسان کردن کار خود ، ابتدا لباس هایی را که بسیار کم از آن استفاده می کنید ، بسته بندی کنید. مگر اینکه بدانید قبل از روز اسباب کشی به آن ها احتیاج دارید ، با بسته بندی لباس های فصلی شروع کنید. این بهترین روش برای مرتب کردن لباس های شما است. با بسته بندی لباس های فصلی که از آن دورتر هستید ، شروع کنید. به عنوان مثال اگر تابستان در حال اسباب کشی هستید ، احتمالاً به لباس های کاموایی و پالتو احتیاج ندارید.

لباس ها را به ترتیب اولویت بسته بندی
بسته بندی لباس ها به ترتیب اولویت

نحوه بسته بندی لباس بر اساس نوع آن

نحوه بسته بندی لباس در اسباب کشی بر اساس نوع آن دارای تفاوت های زیادی می باشد. از لباس های  آویزان شده تا لباس راحتی و کفش ، هر مورد باید به روشی خاص بسته بندی شود و برای بسته بندی هر یک از آن ها باید کارتون و یا نایلون های مخصوصی را در نظر گرفت.

بسته بندی لباس بر اساس نوع آن
بسته بندی لباس ها بر اساس نوع آن

احتمالا شما لباس های آویزان شده ی زیادی دارید. از آنجا که آن ها به راحتی چروک می شوند ، مهم است که آن ها را به درستی بسته بندی کنید. حتما نمی خواهید یک روز را صرف اتو کردن کنید یا آن ها را به خشکشویی ببرید و هزینه زیادی را متقبل شوید. مطمئنا راه های مناسبی برای بسته بندی و جابجایی هر دسته وجود دارد. اکنون چهار روش کارآمد برای بسته بندی لباس های آویزان بدون چروک شدن آن ها را به شما معرفی می کنیم:

استفاده از کارتون های رگال دار یک روش کاربردی برای بسته بندی لباس

بهترین راه برای بسته بندی لباس های آویزان شده ، استفاده از کارتون های رگال دار است. این جعبه های مستطیل شکل دارای میله های آویزان هستند که برای جابجایی لباس روی چوب لباسی ایده آل هستند. آن ها به اندازه کافی محکم هستند و حجم زیادی از لباس را در خود جای می دهند و شکل آن ها باعث می شود لباس ها از هرگونه چین و چروک حفظ شوند. این کارتون ها اغلب گران هستند ، اما اگر بودجه شما اجازه می دهد ، هنگام تصمیم گیری در مورد تعداد جعبه های مورد نیاز بسته بندی ، حتما چند کارتون رگال دار را به لیست خود اضافه کنید.

استفاده از کارتون های رگال دار
استفاده از کارتون های رگال دار

استفاده از کاور پوشاک برای بسته بندی لباس

استفاده از کاور پوشاک یکی دیگر از روش های بسته بندی لباس های شما در امر اسباب کشی می باشد. محافظت از لباس ها هنگام اسباب کشی ، بسیار مهم است. بسته بندی لباس برای جابجایی به کمک کاور پوشاک می تواند بسیار با ارزش باشد به طوری که می توانید لباس های خود را از گرد و غبار محافظت کنید. کاورهای پوشاک به راحتی در اتومبیل شما آویزان می شوند و یا می توان در بالای جعبه های دیگر قرار دهید. اگر بودجه کمی برای بسته بندی لباس های خود دارید ، می توانید کاورهای پوشاک را به جای کارتون های رگال دار جایگزین کنید.

استفاده از کاور پوشاک
استفاده از کاور پوشاک

بسته بندی لباس در کیف و چمدان روش مقرون به صرفه برای بسته بندی لباس

ممکن است بخواهید برای بسته بندی لباس هایی خود در پروسه اسباب کشی از کیف و چمدان استفاده کنید و به راحتی به آن ها دسترسی پیدا کنید. از آنجا که چمدان ها برای نگه داشتن لباس ساخته شده اند ، بسته بندی لباس در کیف و چمدان آسان است. به علاوه آن ها می توانند در ازای استفاده از آن ها بجای کارتون های رگال دار ، در هزینه خود صرفه جویی کنید. هنگام تصمیم گیری در مورد نحوه بسته بندی لباس برای جابجایی با یک چمدان ، به دنبال راه هایی برای صرفه جویی در فضا باشید. سعی کنید تمامی لباس ها را به خوبی تا کنید تا فضای کمتری را اشغال کنند.

بسته بندی لباس در کیف و چمدان
بسته بندی لباس در کیف و چمدان

اگر کیف یا چمدان شما چرخ ندارد ، مراقب باشید آن را سنگین نکنید. شما باید قادر به حمل آن باشید ، بنابراین وزن آن را در یک حد معقول حفظ کنید.

استفاده از کیسه های وکیوم برای بسته بندی لباس

استفاده از از کیسه های وکیوم برای بسته بندی لباس به میزان زیادی جحم لباس های بسته بندی شده شما را کاهش می دهد.این کیسه ها دارای یک زیپ می باشد که از طریق آن می توانید لباس ها را در داخل آن قرار داد و یک محفظه دارند که به وسیله جاروبرقی می توان هوای اضافی موجود در آن را خارج کرد. این کیسه ها به میزان ۷۵ درصد از حجم لباس ها می کاهد و یک گزینه عالی برای بسته بندی لباس های شما محسوب می شوند. مراقب باشید لباس های خود را به مدت طولانی در کیسه های بسته شده خلاء قرار ندهید. چون قرار گیری لباس ها برای مدت طولانی ، ممکن است به آن ها  آسیب برساند.

به طور کل اسباب کشی و بسته ‌بندی کردن لباس برای انتقال آن ‌ها به یک خانه جدید می تواند پروسه بسیار استرس ‌زا و هیجان‌انگیز باشد. با این ‌که عوض کردن خانه یک کار بسیار شگفت‌انگیز می‌باشد و یک تنوع عالی را به زندگی ما می دهد اما به طور کل بسته‌بندی ابزار ها و وسایل برای انتقال آن‌ها به خانه جدید می تواند کار بسیار سخت و وقت‌گیر باشد و حتی گاهی می تواند با ناراحتی‌ ها و اعصاب خوردی های زیادی همراه باشد. برخی از افراد نیز تصور می‌کنند که بسته ‌بندی کردن لباس ‌ها برای انتقال آن ‌ها به خانه جدید اصلاً کار سختی نیست اما وقتی به طور واقعی و حضوری با این پروژه آشنا می شوند به سختی کار پی می‌برند، و متوجه می‌شوند که بسته ‌بندی کردن لباس وسایل برای انتقال آن‌ ها به یک خانه جدید بسیار سخت و نفس‌گیر می باشد. توجه نمایید که بسته ‌بندی وسایل برای اسباب کشی تنها به مرحله جمع کردن آن‌ ها محدود نمی‌شود و شما باید بتوانید با مشخص کردن نوع آن ها،  آن‌ ها به طور جداگانه بسته بندی کنید، تا وقتی به مقصد رسیدید بتواند بدون هیچ مشکلی ابزار و وسایل خودتان از درون بسته بندی ها در بیاورید و در جای مشخص خودش قرار بدهید‌ پس بسته‌بندی وسایل به طور نامنظم و نامشخص نه ‌تنها نمی‌تواند به شما در کار اسباب‌کشی کمک نماید، بلکه در مقصد و در خانه جدید شما می‌تواند برای شما به یک دردسر تبدیل شود. ما در ادامه قصد داریم که به طور اختصاصی در رابطه با بسته ‌بندی کردن لباس برای شما صحبت کنیم، اگر شما نیز می‌خواهید بیشتر در این رابطه بدانید به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتماً تا انتهای مطلب همراه ما باقی بمانید.

نحوه بسته ‌بندی کردن لباس ها در اسباب کشی

شاید شما جزء آن دسته از افراد باشید که تصور می کنید جابجا کردن لباس ‌ها در اسباب‌کشی راحت‌ترین مرحله جابجایی! باشد بله، درست است! در برخی موارد ممکن است این طور باشد؛ اما بیشتر نیز گفتیم که بسته ‌بندی کردن لباس‌ تنها مرحله انتقال لباس ‌ها در اسباب‌کشی نمی‌باشد و شما باید از روش ‌های مناسب استفاده کنید تا بتوانید در مقصد نیز بدون هیچ مشکلی لباس‌ های مورد نیاز خود را پیدا نمایید و از آن‌ ها استفاده نمایید. همه ما می‌دانیم که چگونه وسایل شکستنی را بسته‌بندی نماییم و بار ها در مطالب مختلف در رابطه با این موضوعات خوانده‌ایم، اما شاید کمتر پیش آمده باشد که شما در رابطه با بسته ‌بندی کردن لباس ‌ها در اسباب‌کشی خوانده باشید. اما در این مطلب نکاتی را برای شما آماده کرده‌ایم تا شما بتوانید راحت ‌تر با نحوه بسته ‌بندی کردن لباس ‌ها در اسباب‌ کشی بدانید، تا بتوانیم بدون هیچ مشکلی آن ‌ها را به خانه جدید خود منتقل. کنید برخی از افراد تصور می‌کنند که لباس ‌ها را تنها باید در کیسه‌ های زباله بیندازند و آن‌ ها را جابه‌جا کند اما این کار باعث آسیب رسیدن به لباس‌ های شما می‌شود. به طور کل اگر می‌خواهید بیشتر در رابطه با بسته ‌بندی کردن لباس‌ در اسباب‌کشی بدانید با ما همراه باشید. ما در ادامه این مطلب به طور مرحله‌ای نحوه بسته ‌بندی کردن لباس در اسباب‌کشی را برای شما توضیح خواهیم داد.

 

مرحله اول

در مرحله اول شما باید نیاز های خودتان را بسنجید. شاید این نکته برای شما خنده‌دار باشد که در هنگام اسباب‌کشی بخواهید برخی از لباس‌ های خودتان را اهدا نمایید، اما توجه نمایید که این موضوع می‌تواند در مرتب ‌تر شدن خانه و کمد شما و راحت‌تر شدن کار شما در مقصد بسیار تاثیرگذار باشد. پس در مرحله اول بسته ‌بندی کردن لباس برای اسباب کشی بهتر است که یک نگاه کلی به کمد خودتان بیاندازید. برای مثال اگر لباس ‌هایی را در کمد خود می‌بینید که بیشتر از یک سال است آن ‌ها را نپوشیده‌اید، می‌توانید به این نتیجه برسید که شما به ‌طور کل مایل به استفاده از این لباس نیستید و می‌توانید آن را به خیریه ها ببخشید. حتی اگر به فکر پول لباس ‌هایتان هستید، می توانید برخی از لباس ‌هایی که نمی‌پوشید را انتخاب نمایید و آن‌ ها را به محل‌ هایی که این لباس ‌ها را از شما می‌خرند ببرید و از این راه درآمدی را نیز کسب کنید. به طور کل این کار می‌تواند به شما بسیار کمک کند و می‌تواند روز خوبی را برای شما بسازد.

 

مرحله دوم

در مرحله دوم بسته ‌بندی کردن لباس برای اسباب کشی شما باید به طور کل نیاز های خودتان را بسنجید. بعد از این ‌که کمد خود را تمیز کردید و لباس ‌هایی که نیاز نداشتید را جدا کردید، در مرحله بعد باید به این موضوع فکر کنید که در حین حرکت و در روز های اولیه بعد از اسباب‌کشی به کدام لباس ها نیاز دارید تا بتوانید آن‌ ها را در دسترس خودتان قرار دهید. توجه نمایید هنگام بسته ‌بندی کردن لباس، برای هر یک از اعضای خانواده خودتان چند دست لباس مناسب کنار بگذارید تا بتوانید در صورت تاخیر حرکت و یا در صورت تاخیر بازکردن بسته ‌بندی وسایل از این لباس‌ ها استفاده کنید.

مرحله سوم

مرحله سوم از بسته ‌بندی کردن لباس برای اسباب کشی شامل سازمان‌دهی لباس ‌ها می‌شود. سازمان‌ دهی به این منظور است که شما لباس ‌های ظریف‌تر متوسط و بزرگ‌تر خود را به‌ صورت کاملاً مشخص بسته‌بندی نمایید و آن‌ ها را جداگانه در کارتن ها و یا جعبه ‌های بسته‌بندی قرار دهید. شما در مرحله اول به طور کامل لباس ‌های ریز خودتان را بسته‌بندی کنید و بعد به سراغ لباس ‌هایی بروید که آن ‌ها را کمتر می پوشید. برای مثال لباس ‌های رسمی، لباس عروس، تاکسیدو، و لباس ‌های مجلسی می‌تواند جزو این دسته از لباس ‌ها باشد که شما کمتر به آن‌ها نیاز پیدا می‌کنید. پس قرار گرفتن آن‌ ها در اعماق بسته ‌بندی شما نمی‌تواند برای شما مضر باشد.

مرحله چهارم

مرحله چهارم از بسته ‌بندی کردن لباس‌ ها برای اسباب‌کشی دسته‌بندی آن ‌ها بر اساس فصل می باشد. بعد از این ‌که شما لباس‌ های خودتان را براساس ظرافت ‌ها و براساس میزان مصرف خود از آن ‌ها بسته ‌بندی کردید، حالا نوبت این است که لباس‌ های خودتان بر اساس فصل نیز بسته‌بندی کنید. به‌ عنوان مثال اگر شما در تابستان در حال اسباب‌کشی می‌باشید بهتر است که لباس‌ های زمستانی خودتان را در اعماق بسته‌بندی خودتان قرار دهید، زیرا شما در حال حاضر به آن‌ ها نیازی ندارید و در شرایط ضروری لباس ‌های تابستانی شما بیشتر به درد شما خواهند خورد. پس از این که لباس ‌های زمستانی را در مراحل اولیه بسته‌بندی قرار دهید تا بتوانید لباس ‌های تابستانی خود را روی آن ‌ها قرار دهید.

مرحله پنجم

جزئیات را فراموش نکنید. در این مرحله از بسته ‌بندی کردن لباس شما باید به ترتیب لباس ‌های تمیزتر خودتان را بسته‌بندی کنید. توجه نمایید که هیچ‌کس به این موضوع علاقه ندارد که لباس‌ های کثیف خود را با لباس ‌های تمیز خود در یک مکان بسته‌بندی کند. اگر شرایط شستشوی همه لباس‌ های خودتان را ندارید سعی نمایید که لباس ‌های کثیف و لباس ‌های تمیز را در دسته‌بندی ‌های جدا قرار دهید تا در مقصد خودتان هیچ‌گونه مشکلی نداشته باشید. بهتر است لباس ‌های تمیز خود را در کاور بگذارید و لباس ‌های کثیف را بشویید و بعد آن ‌ها را جابجا نمایید.

 

مرحله آخر

در مرحله آخر از عمل بسته ‌بندی کردن لباس برای اسباب کشی شما لباس‌ های خودتان را به طور کامل بسته‌بندی کرده‌اید و آن‌ ها آماده انتقال می باشند. در این‌ جا تنها شما باید به نکات ظریفی توجه نمایید. برای مثال اگر فکر می‌کنید که شما به لباس‌ های خودتان در اسرع وقت نیاز پیدا خواهید کرد سعی کنید که آن‌ ها را در پلاستیک‌ ها و یا ساک های شفاف بسته‌بندی کنید، تا در صورت نیاز متوجه شوید که کدام لباس در کدام ساک می باشند. اگر  حساسیت بسیار بالایی در انتقال لباس ‌ها دارید می‌توانید در یک دفترچه، یادداشت کنید کدام لباس مورد نیاز شما در کدام بسته‌بندی می‌باشد تا بتوانید بدون هیچ مشکلی در اسرع وقت به آن‌ ها دسترسی پیدا کنید و از آن‌ ها استفاده کنید. به طور کل توجه به این نکات ظریف و ساده می‌تواند به شما کمک نماید که هنگام بسته ‌بندی کردن لباس خود برای اسباب‌کشی و هنگام باز کردن بسته‌بندی‌ ها و جابجای لباس ‌های خود در کمد خانه جدیدتان دچار هیچ‌گونه مشکلی نشوید و بتوانید بدون هیچ مشکلی لباس ‌های خودتان را از جعبه ها در بیاورید، آن ‌ها در جای مخصوص خود قرار دهید تا بتوانید در زمان خودتان صرفه‌جویی بسیار زیادی کنید و بتوانید به کارهای دیگر خود در اسباب‌کشی برسید.

استفاده از کارتن مناسب

استفاده از بسته‌بندی ‌های مختلف برای انتقال لباس‌ ها

تا این‌جای کار ما سعی کردیم که برای شما در رابطه با مراحل بسته ‌بندی کردن لباس برای اسباب‌کشی صحبت نماییم. اما حال ما می‌خواهیم در رابطه با ابزار ها و وسایلی که شما می توانید برای بسته ‌بندی کردن لباس ‌ها از آن ‌ها استفاده کنید برای شما صحبت نماییم تا شما بتوانید بهتر کار بسته ‌بندی کردن لباس‌ ‌ ها را انجام دهید.

 

استفاده از ساک ‌ها و چمدان ‌ها

یکی از راه ‌های جابجا کردن لباس ‌های تا کردنی دز اسباب‌کشی استفاده از ساک ‌ها و چمدان‌ ها می‌باشد. شما می‌توانید به‌ راحتی و بدون هیچ مشکلی ساک‌ ها و چمدان ‌های خودتان را از لباس ‌های مورد نیاز خودتان پر نمایید تا بتوانید در فضای مورد نیاز در کامیون حمل بار صرفه جویی نمایید و همچنین بتوانید یک فضای مناسب را برای انتقال لباس ‌های خودتان فراهم نمایید. شما می‌توانید با تا کردن لباس ‌ها به صورت مناسب مقدار قابل‌توجهی از آن‌ ها را در ساک ها و یا چمدان ‌ها قرار دهید و این روش یکی از بهترین و ایده‌آل‌ترین روش ‌ها برای بسته‌بندی لباس ها در اسباب کشی می باشد که می تواند از لباس ‌های شما در برابر هرگونه کثیفی و آسیب دیدن در امان نگه دارد.

 

استفاده از بقچه های زیپ دار

بقچه های زیپ‌دار یکی دیگر از راه‌حل ‌ها و روش ‌ها برای بسته ‌بندی کردن لباس ها می باشند که می‌توانند در کار بسته ‌بندی کردن لباس‌ ‌ها به شما کمک نمایید. بقچه های  زیپ‌دار به‌صورت پارچه‌ای می‌باشند و در ابعاد مختلف تولید می‌شوند که شما می‌توانید با توجه به نیاز خودتان از هر کدام از آن ‌ها که می‌خواهید تهیه کنید و از آن ‌ها استفاده کنید. توجه نمایید که بعد از ساک و یا چمدان و بقچه های زیپ دار بهترین گزینه برای بسته ‌بندی کردن لباس‌ ‌ ها در اسباب‌کشی می باشند که می‌توانند این کار را برای شما راحت‌تر کند. توجه کنید که بهتر است برای بسته ‌بندی کردن لباس‌ ‌ها از بقچه زیپ‌دار کوچک استفاده نمایید، زیرا نوع بزرگ آن می تواند دست ‌و پاگیر باشد و ممکن است در حین جابجایی پاره شود و باعث آسیب رسیدن به لباس ‌های شما شود.

 

استفاده از کارتن مناسب

یکی دیگر از راه‌حل ‌ها و روش ‌های بسته ‌بندی کردن لباس برای جابجایی استفاده از کارتن ‌های مناسب می باشد. شما می‌توانید به ‌راحتی و بدون هیچ مشکلی لباس ‌های خودتان را تا کنید و در این کارتن ‌ها قرار دهید. اما توجه نمایید که سایز کارتون در این زمینه بسیار مهم می باشد زیرا اگر سایز کارتن بیش از حد کوچک باشد، شما نمی توانید لباس های زیادی را در آن قرار دهید و امکان گمشدگی کارتن ‌ها نیز وجود دارد. پس بهتر است از کارتن ‌هایی با سایز متوسط برای جابجا کردن لباس‌ ها استفاده نمایید. همچنین سعی نمایید که از کارتن ‌های نو و آکبند استفاده کنید تا لباس‌ های شما کثیف نشوند و بو نگیرد.

 

نحوه بسته ‌بندی کردن لباس‌ های آویزان کردنی

تا این‌جای کار ما برای شما در رابطه با بسته ‌بندی کردن لباس ‌های تا کردنی صحبت کردیم. اما لباس‌ های شما در دسته لباس ‌های آویزان کردنی نیز قرار می‌گیرند که این لباس ‌های آویزان کردنی قابلیت تا شدن را ندارند و باید به همان صورت آویزان انتقال داده شوند. شما می‌توانید از کمد ‌هایی که برای این کار تهیه شده‌اند استفاده نمایید تا بتوانید بدون هیچ مشکلی  لباس‌های خود را در این کمد ها قرار دهید و آن ‌ها را جابجا نمایید. همچنین امروزه کارتن ‌های رگال داری تولید شده‌اند که شما می‌توانید با استفاده از این کارتن ‌ها توسط مورد نیاز خودتان را بسته ‌بندی کنید و آن‌ ها را به صورت آویزان در رگال های این کارتن‌ ها قرار دهید و جابجا کنید و از چروک شدن آن ‌ها جلوگیری کنید.

اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
got to up

شماره های تماس