جابجایی لوازم صوتی و تصویری در اسباب کشی

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

جابجایی لوازم صوتی و تصویری در اسباب کشی

جابجایی لوازم صوتی و تصویری در اسباب کشی

جابجایی لوازم صوتی و تصویری در اسباب کشی مسئله ی بسیار مهمی است و اگر به درستی انجام نشود ممکن است به آن ها آسیب وارد شود، برای آشنایی با این موضوع تا پایان با ما همراه باشید.

اسباب کشی یکی از استرس زا ترین وقایع زندگی است. این فرآیند وقت گیر است و از نظر احساسی نیز طاقت فرسا است. همان طور که در عصر طلایی فناوری زندگی می کنیم، مسلماً اکثر ما لوازم صوتی و تصویری یا دستگاه های الکترونیکی هنگام اسباب کشی برای بسته بندی داریم. رایانه ها، تبلت ها، کنسول های بازی، استریوها و تلویزیون ها همه وسیله های گران قیمتی هستند و شما می بایست مطمئن شوید که هنگام جابجایی این وسیله ها خراب نمی شود.

رایانه ها، تلویزیون ها و سایر لوازم صوتی تصویری موارد ارزان قیمتی نیستند. آن ها علاوه بر اینکه یک سرمایه بزرگ مالی هستند، می توانند اطلاعات خصوصی شما و همچنین سوابق خاطرات خانوادگی و شخصی شما را در خود جای دهند. هنگام جابجایی، اطمینان حاصل کنید که این موارد را به درستی بسته بندی و جابجا می کنید تا خدایی نکرده دچار خسارت نشوید. بسته بندی و حمل و نقل مناسب به شما اطمینان می دهد که این موارد در همان شرایطی که از خانه یا فضای کار شما خارج شده اند، به مقصد برسند.

در این مقاله ما به شما آموزش می دهیم که چگونه وسایل الکترونیکی را برای جابجایی یا حمل و نقل صحیح بسته بندی کنید.

بسته بندی لوازم صوتی تصویری برای جابجایی

در مقایسه با سایر وسیله ها، وسایل الکترونیکی باید با دقت بیشتر بسته بندی شوند. درست است که برای محافظت رایانه ها، کنسول های بازی و چاپگرها از پلاستیک های مخصوص استفاده می کنند، اما هنگام قرار دادن در جعبه به مراقبت ویژه نیاز دارند.

در حین اسباب کشی، بی احتیاطی و آسیب تقریباً اجتناب ناپذیر است. اگر وسایل الکترونیکی را در انبار قرار می دهید، نوسان دما، رطوبت و گرد و غبار می تواند اجزای حساس را از بین ببرد.

در ادامه ما به شما یاد می دهیم که چگونه وسایل الکترونیکی را برای جابجایی یا ذخیره سازی در انبارها بسته بندی کنید تا بتوانید از سرمایه خود محافظت کنید. این نکات باعث می شود که کلیه دستگاه های الکترونیکی شما ایمن و و سالم به مقصد برسند.

تماس با ما : ۰۲۱۴۴۴۴۰۴۲۶

 از کلیه داده ها و فایل ها نسخه پشتیبان تهیه کنید.

قبل از ذخیره سازی تجهیزات رایانه، حتماً از اطلاعات مهم آن نسخه پشتیبان تهیه کنید. در صورتی که از سیستم شما به اندازه کافی محافظت نشود، ممکن است آسیب ببیند، اما برای منتقل کردن آن به روش ایمن، مواردی در طول حمل و نقل لازم است.

هنگام ذخیره کامپیوتر، تمام وسایل جانبی را از آن جدا کنید. به نظر می رسد که اتصال لوازم جانبی به صرفه جویی در وقت کمک کند، اما تماس طولانی مدت فلز با فلز، به خصوص در انبارداری بدون کنترل رطوبت و هوا می تواند مشکلاتی ایجاد کند.

هنگام جابجایی لوازم صوتی تصویری از بسته بندی اصلی استفاده کنید.

کارشناسان توصیه می کنند تا حد امکان بسته بندی اصلی دستگاه های الکترونیکی را نگهداری کنید. جعبه های اصلی شامل قطعات فوم و کارتن های مخصوص به خود هستند تا از آسیب وسایل هنگام حمل و نقل جلوگیری کنند، بنابراین برای بسته بندی و نگهداری ایده آل هستند.

اگر جعبه های اصلی وسایل الکترونیکی خود را در اختیار ندارید، از جعبه هایی که به اندازه کافی بزرگ هستند استفاده نمایید تا بتواند آن را نگه دارد.

برای نگهداری ایمن وسایل الکترونیکی یا حرکت در مسافت های طولانی، می توانید بسته های ژل سیلیکا را به بسته بندی اصلی اضافه کنید. سیلیس رطوبت اضافی را قبل از اینکه بتواند روی اجزای فلزی جمع شود و باعث خوردگی شود، جذب می کند.

بسته بندی اصلی دستگاه های الکترونیکی
استفاده از بسته بندی اصلی هنگام جابجایی لوازم صوتی تصویری

هنگام جابجایی لوازم صوتی تصویری از نایلون حبابدار استفاده نمایید.

مانیتورها و تلویزیون ها را با یک لایه محافظ از نایلون حبابدار یا حوله و کاغذ مخصوص ببندید تا از ورود ذرات به داخل فن ها و دریچه های آن جلوگیری شود.

از آنجایی که تلویزیون های صفحه تخت عظیم در جعبه های استاندارد جای نمی گیرند، می توانید این موارد را به خوبی با نایلون حبابدار بپوشانید. البته هرگز آن ها را همراه با وسایل دیگر نگهداری نکنید و یا چیزی را روی صفحه آن قرار ندهید زیرا فشار باعث آسیب دائمی صفحه می شود.

نکته مهم: همیشه برای بسته بندی وسایل الکترونیکی از نایلون حبابدار استفاده کنید. از هر گونه موادی که به طور بالقوه می توانند برق را هدایت کنند، خودداری کنید.

 از نایلون حبابدار برای محافظت در برابر گرد و غبار استفاده کنید.
استفاده از از نایلون حبابدار برای محافظت هنگام جابجایی لوازم الکترونیکی

 وسایل الکترونیکی را در محیط کنترل شده نگهداری کنید.

تجهیزات الکترونیکی به شدت در برابر درجه حرارت حساس هستند. سرما باعث انقباض قطعات فلزی و ضعیف شدن قطعات لحیم شده می شود. نمایشگرهای کریستال مایع یا LCD در اثر خنک شدن شدید هوا می توانند یخ بزنند. گرما از دو طریق به لوازم صوتی تصویری آسیب می رساند. وقتی قطعات فلزی در هوای گرم منبسط می شوند، بر اتصالات لحیم کاری فشار بی مورد وارد می کنند. هوای گرم همچنین رطوبت بیشتری را در خود نگه می دارد و رطوبت زیاد برای لوازم الکترونیکی مضر است.

اگر می خواهید دستگاه را در جایی نگهداری کنید، آن را در محلی که دمای یکنواخت وجود دارد نگه دارید. در صورت جابجایی در مسافت طولانی، اطمینان حاصل کنید که جعبه از دمای شدید با استفاده از مقدار مناسب مواد بسته بندی، عایق بندی شده است.

هنگام جابجایی لوازم الکترونیکی برچسب زدن به اقلام را در دستور کار قرار دهید.

چند برچسب کوچک رنگی (حدود ۸ رنگ مختلف) و خودکاری مناسب تهیه کنید.

قبل از بیرون آوردن هر کابل، بر روی انتهای هر کابل یک برچسب رنگی قرار دهید که در دستگاه های شما قرار دارد.

همان برچسب رنگی را در کنار پریزهای کابل هر دستگاه قرار دهید.

کابل را برداشته، سیم پیچ کنید، دور آن را یک لایه محافظ قرار دهید و آن را درون نایلون فریزر با برچسب قرار دهید.

تماس با ما : ۰۲۱۴۴۴۴۰۴۲۶

هنگام جابجایی لوازم صوتی تصویری راهنمای محصول را دنبال کنید.

به توصیه های تولید کنندگان برای بسته بندی و ذخیره سازی وسایل الکترونیکی توجه کنید. آن ها می دانند چه چیزی برای محافظت بیشتر از محصول لازم است. برای کسب اطلاعات بیشتر به دفترچه راهنما یا وب سایت سازنده آن ها مراجعه کنید.

در صورت امکان جعبه های اصلی و مواد بسته بندی را برای بسته بندی مجدد نگه دارید. البته به غیر از جعبه اصلی، احتمالاً مواد بسته بندی مناسبی خواهید یافت. اگر بسته بندی اصلی در دسترس نیست، از مقوای محکم، روزنامه برای بسته بندی وسایل، نوار چسب، قیچی و برچسب های مخصوص برای شماره گذاری و برچسب گذاری هر جعبه استفاده نمایید.

قبل از اسباب کشی کامپیوتر خود را برای جابجایی آماده کنید.

مطمئن شوید که رمزعبور رایانه شما آسان نیست و سخت حدس زده می شود. در صورتی که رایانه لوحی یا لپ تاپ شما به سرقت برود، محافظت از اطلاعات شخصی شما بسیار حیاتی است. قبل از بسته بندی، از یک جاروبرقی استفاده کنید تا گرد و غبار را از بین ببرید. این باعث می شود که هنگام انتقال رایانه، گرد و غبار در اطراف آن نباشد.

پس از آن رایانه خود را بسته بندی کنید. برای بسته بندی رایانه خود از روش مشابه سایر موارد الکترونیکی استفاده کنید، اما از مواد بسته بندی پلاستیکی استفاده نکنید (به جای آن از کاغذ بسته بندی استفاده کنید). مواد بسته بندی پلاستیکی می توانند باعث جمع شدن الکتریسیته ساکن شوند، که برای سخت افزارهای حساس رایانه بسیار بد است و می تواند رایانه شما را خراب کند.

بسته بندی رایانه
بسته بندی رایانه

برای جابجایی لوازم الکترونیکی از خدمات شرکت های حمل و نقل معتبر استفاده نمایید.

اگر در مورد وسایل بزرگ یا شکننده با مشکل روبرو شدید، حتماً با شرکت حمل و نقل خود مشورت کنید. آن ها مجهز و آموزش دیده اند تا با خیال راحت وسایل ظریف، سنگین و یا بیش از اندازه بزرگ را بسته بندی و جابجا کنند که می تواند مشتریان را که سعی در انجام آن دارند، تحت فشار قرار دهد. همچنین لازم به ذکر است که برخی از لوازم الکترونیکی به گرما حساس هستند. در دمای بالا ممکن است به آن ها آسیب برسد. اگر این مسئله نگران کننده است، ضروری است قبل از اسباب کشی و جابجایی لوازم صوتی تصویری با شرکت های حمل و نقل صحبت کنید.

در باربری سپند بار، تمامی لوازم صوتی تصویری در نهایت دقت جابجا می شوند. این شرکت با برنامه ریزی و توجه به جزئیات، تمام وسایل الکترونیکی خانه یا دفتر کار شما را سالم و در کمترین زمان جابجا می کند.

مطالب مشابه: عوامل موثر در نرخ باربری

نکاتی برای اطمینان از ایمنی دستگاه های الکترونیکی هنگام اسباب کشی

  •     هنگام جابجایی لوازم صوتی تصویری، بالا و پایین جعبه را با حوله یا بسته بندی حباب دار کوسن کنید و همه وسایل را به طور ایمن بسته بندی کنید تا جابجا نشود و با استفاده از نایلون حباب یا سایر مواد بسته بندی، فضای خالی را پر کنید.
  •     وسایل بزرگ را با نایلون حبابدار بپیچید. اگر لوازم صوتی تصویری مانیتور دارد، از آن با حوله و لایه ای دیگر از نایلون حبابدار محافظت کنید. و همه چیز را با ورق های پلاستیکی بپوشانید.
  •     برای بسته بندی صفحه نمایش هرگز از روزنامه استفاده نکنید. روزنامه می تواند به صفحه آسیب وارد کند و به راحتی صفحه ها را خراش دهد.
  •     راهنمای محصول  را برای دستورالعمل های خاص استفاده کنید. اگر دفترچه راهنمای آن را در اختیار  ندارید، وب سایت سازنده را برای نسخه pdf بررسی کنید یا نسخه ای از آن را درخواست کنید.
  •     جوهر و کارتریج ها را از وسایلی مانند چاپگرها بردارید و آن ها را در کیسه هایی قرار داده و محکم ببندید. برای نصب مجدد سریع، کیسه ها را در همان جعبه با مورد مربوطه قرار دهید. برای پخش کننده های DVD، همه CD ها و DVD ها را از دستگاه خارج کرده و آن ها را جداگانه بسته بندی کنید.
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
got to up

شماره های تماس