قیمت باربری : عوامل موثر بر هزینه باربری

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

قیمت باربری : عوامل موثر بر هزینه باربری

قیمت باربری : عوامل موثر بر هزینه باربری

با توجه به شرایط زندگی و کار؛ اسباب کشی یک پدیده گریز ناپذیر است. یکی از نکات مهم در اسباب کشی و نقل مکان، استفاده از یک تیم باربری کارآزموده و باتجربه است. گرچه شرکت‌های متعددی در زمینه حمل اثاثیه در تهران مشغول خدمت‌رسانی هستند اما ممکن است متوجه شده باشید که نرخ و قیمت باربری در موارد خاصی متفاوت است. عوامل موثر در قیمت بسیار متعدد هستند که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

نحوه محاسبه نرخ و قیمت باربری

نه تنها برای خدمات بابری بلکه برای اکثر خدمات در جامعه، یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب مردم قیمت آن است.  نمی‌توان کتمان کرد که نرخ پایین‌تر در جذب مشتری مهم نیست؛ البته بسیاری هم هستند گول هر ارزانی بی‌دلیلی را نخورده و کیفیت کار را فدای قیمت نمی‌کنند. در مورد خدمات باربری چه در شکل درون شهری و چه برون شهری نیز باید گفت که نحوه محاسبه نرخ و قیمت باربری، بر اساس تعرفه‌ها و قوانین تصویب شده در اتحادیه باربران تهران است، البته برخی خدمات جانبی و متغیرها ممکن است در این تعرفه تغییراتی ایجاد نماید.

عوامل موثر در نرخ باربری

در یک نگاه کلی، محاسبه قیمت‌ها برای باربری، بر اساس فاکتورهای مختلف و متعددی صورت می‌گیرد و نمی‌توان تمام قیمت‌ها را ثابت در نظر گرفت. در همین راستا، مهمترین عوامل موثر که در تعیین قیمت خدمات نقش دارند به شرح زیر است:

خدمات بسته بندی لوازم

یکی از خدمات جانبی که توسط برخی باربری‌ها ارائه می‌شود؛ بسته بندی اثاثیه منزل است. نیروهای آموزش دیده در این زمینه آماده کمک به مشتریان و انجام کلیه امور بسته‌بندی به بهترین شکل ممکن هستند تا یکی از دغدغه‌های مهم روز اسباب کشی را کم کنند. بدون شک استفاده از این خدمات جانبی که نیاز به تجهیزات خاص خود و به مقدار متفاوت دارد مانند کارتن چند لایه، نایلون حباب‌دار، سلفون، چسب و …، در هزینه‌ها اثرگذار خواهد بود. البته کمک به باز کردن لوازم و چیدمان مجدد آنها نیز هزینه‌های مجزایی را در پی خواهد داشت.

خدمات بسته بندی لوازم

نوع ماشین حمل بار

شرکت‌های باربری برای انتقال لوازم مشتریان اغلب از انواع ماشین‌های سنگین و نیمه سنگین که شامل وانت، نیسان، کامیون و کامیونت‌ها هستند؛ استفاده می‌کنند. نوع ماشین مورد استفاده و تجهیزات ماشین از جمله مسقف بودن یا نبودن، دارای کف‌پوش بودن یا نبودن نیز در نرخ و قیمت باربری موثر است.

تعداد طبقات ساختمان

با توجه به اینکه در حین اسباب کشی لوازم سنگینی چون یخچال‌های ساید بای ساید، سرویس خواب و … وجود دارد که نیاز به جابجایی توسط افراد دارای توان بالا کاری دارد. تعداد طبقات ساختمان هم در مبدأ و هم مقصد ممکن است هزینه‌ها را کم و زیاد کند. البته در ساختمان‌هایی که اجازه استفاده از آسانسور برای اسباب کشی وجود دارد هزینه مانند طبقه اول محاسبه می‌شود، در غیر این صورت به ازای هر طبقه به اجرت کارگران حمل بار افزوده می‌گردد. براساس نرخ و قیمت باربری، بالا بردن وسایل به ازای هر طبقه ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان است.

برای گاو صندوق های عادی به ازای هر طبقه جابه جایی ۱۰ هزار تومان است. برای گاو صندوق های بین ۹۰ تا ۱۲۴ کیلو گرم ۱۵ هزار تومان است. برای گاو صندوق های بین ۱۸۰ تا ۲۸۰ کیلوگرم ۲۵ هزار تومان به ازای هر طبقه می باشد. برای گاو صندوق های ۴۲۰ کیلوگرم ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان به ازای هر طبقه می باشد. همچنین این میزان تغییرات هزینه برای شیشه و پیانو نیز وجود دارد. هزینه حمل و جابه جایی یخچال ساید بای ساید به ازای هر طبقه ۱۵ هزار تومان است. استفاده از آسانسور برای جابه جایی اثاث در طبقات براساس هزینه یک طبقه محاسبه می شود

مسافت مبدأ و مقصد

قطعاً فاصله بین مبدأ و مقصد در تعیین نرخ و قیمت باربری تاثیر بسیار زیادی دارد. گاهی حمل و نقل در دو نقطه دور در یک شهر کوچک برابر با یک مسیر کوتاه در یک شهر بزرگ است؛ بنابراین میزان مسافت طی شده در داخل یک شهر، زمان صرف شده در این مسافت و درون شهری یا برون شهری بودن این مسافت در هزینه‌های کمتر یا بیشتر باربری موثر خواهد بود.

تعداد سرویس‌های مورد نیاز برای حمل بار  و حجم لوازم

تعداد سرویس‌های مورد نیاز برای انتقال لوازم نیز می‌تواند تاثیر زیادی در میزان هزینه‌های باربری داشته باشد. هرچه حجم لوازم بیشتر باشد بدون شک به سرویس‌های بیشتری نیاز است. اسباب کشی که فقط با یک یا دو سرویس به اتمام برسد تفاوت بسیار زیادی با اسباب کشی با تعداد سرویس‌های بالاتر دارد و قطعا هزینه‌های آن نیز بالاتر خواهد بود.

تعداد نیروهای مورد نیاز برای بارگیری و تخلیه

برای انجام کار اسباب کشی تیم بابری در قالب بسته بندی، حمل و بارگیری، تخلیه بار و حتی کمک به چیدمان طبق نیاز و درخواست مشتریان به محل اعزام می‌شودند. نوع خدمات مدنظر مشتریان و به دنبال آن تعداد افرادی که برای این کار به محل فرستاده می‌شوند در محاسبه قیمت‌ها تأثیر مستقیم دارد. اجرت و هزینه هر کارگر به ازای هر سرویس کار بین ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان متغیر است.

این میزان هزینه برای جابه جایی یک سرویس حمل و نقلی در ساعتی مشخص می باشد. در صورت اضافه شدن به این مدت به ازای هر ساعت ۲۰ هزار تومان به هزینه افراد اضافه می شود. در  صورت همراهی راننده با کارگران و کمک کردن در جابه جایی وسایل، راننده نیز باید حق الزحمه یک کارگر را دریافت کند. با توجه به ارائه توضیحات کامل در مورد جزییات حمل و جابه جایی بارها در سایت های مرتبط، توصیه می شود برای بدست آوردن اطلاعاتی دقیق تر و به روز تر با ما تماس بگیرید و تا کارشناسان اتوبار سپند بار قیمت دقیق را به شما اعلام کنند.

تماس با ما : ۰۲۱۴۴۴۴۰۴۲۶

نوع خدمات ارائه شده

هر کدام از شرکت‌ها خدمات منحصر به فردی به مشتریان خود ارائه می‌کنند که بر اساس آن هزینه‌های خود را محاسبه می‌کنند. مشاوره‌ها، راهنمایی‌ها، خدمات تکمیلی مانند چیدمان نهایی و نظافت و … همگی می‌توانند در تعیین قیمت موثر باشند.

تعداد ساعات کار

یکی از موارد مهمی که که در نرخ و قیمت باربری اثر مستقیم دارد؛ تعداد ساعات کاری است. معمولاً طبق عرف سه الی چهار ساعت کار اسباب کشی دارای هزینه معینی است و پس از آن به تعداد ساعاتی که اضافه‌تر برای این کار صرف می‌شود قیمت نیز بالاتر خواهد رفت.برای انتقال بارهای بزرگ و با تعداد زیاد معمولاً از تریلی های ۱۸ چرخ یا موارد مشابه استفاده می کنند. در مواردی که اثاثیه کوچکتر و تعداد کمتری باشد از کامیون های مختلف استفاده می شود. برای انتقال اثاث و وسایل منزل معمولاً از کامیونت های مختلف استفاده می شود. این وسایل نقلیه بهترین ابزار برای جابه جایی لوازم منزل در مسافت های کوتاه می باشد. وانت های باربری از جمله انتخاب های دیگر برای انتقال لوازم و اثاثیه می باشد. از وانت بارها معمولاً برای انتقال وسایل کوچکتر و جعبه های متناسب استفاده می شود. با توجه به مدت زمان استفاده از هر یک از این وسایل هزینه جابه جایی وسایل نیز متفاوت می باشد. با توجه به حجم وسایل و تعداد آن ها شما باید وسیله ای متناسب برای حمل و نقل استفاده کنید.

قیمت باربری اثاث منزل

نقش عوامل مختلف در نرخ و قیمت باربری به صورت کلی بررسی شد. در مورد لوازم منزل هم همین قواعد وجود دارد و البته برخی وسایل هستند که با توجه به سنگین و بد قلق بودن نیاز به صرف انرژی بیشتر از سمت نیروی کار و هزینه بیشتر از سوی صاحب بار دارد. به طور مثال برای حمل پیانو، یخچال‌های غول پیکر و گاوصندوق‌ها هزینه‌های جدا از کل نرخ توافق شده دریافت خواهد شد.

به طور مثال هزینه جابجایی گاوصندوق‌های عادی به ازای هر طبقه جابه جایی ۱۰ هزار تومان است. برای گاوصندوق‌های بین ۹۰ تا ۱۲۴ کیلو گرم ۱۵ هزار تومان است. برای گاوصندوق‌های بین ۱۸۰ تا ۲۸۰ کیلوگرم ۲۵ هزار تومان به ازای هر طبقه خواهد بود. همچنین جهت حمل گاوصندوقهای ۴۲۰ کیلوگرم ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان به ازای هر طبقه دریافت خواهد شد. همچنین این میزان تغییرات هزینه برای شیشه و پیانو نیز وجود دارد. هزینه جابه جایی یخچال های ساید بای ساید به ازای هر طبقه ۱۵ هزار تومان است. استفاده از آسانسور برای جابجایی اثاث در طبقات بر اساس هزینه یک طبقه محاسبه می‌شود.

قیمت باربری اثاث منزل

برای اطلاع دقیق از هزینه‌ها و هماهنگی‌ها پیش از اسباب کشی کافیست که با همکاران ما در بخش پشتیبانی تماس حاصل فرمایید تا ضمن در نظر گرفتن عوامل متعدد، هزینه نهایی برای جابجایی و حمل بار را به شما ارائه دهند.  همچنین شرکت سپند بار دارای شعبات زیادی در استان تهران است که می‌توان باربری زعفرانیه و باربری الهیه را نام برد که با توجه به محدوده جغرافیایی خود در منطقه بخصوص خود خدمات اثاث کشی را انجام می‌دهند.

تماس با ما : ۰۲۱۴۴۴۴۰۴۲۶

قیمت باربری بین شهری

همانگونه که پیش از این اشاره شده بود دو نوع حمل بار وجود دارد: درون شهری و برون شهری. باربری برون شهری یکی از انواع حمل بار است که با اهداف مختلف از جمله تغییر محل کار، اسباب کشی منزل، ارسال کالا و … انجام می‌پذیرد. حمل و نقل بین شهری برای بسیاری از افراد که مجبور به اسباب کشی یا مسافرت هستند امری بسیار سخت و دشوار است و نرخ آن نیز یکی از موارد مهم در این بین است. قیمت باربری برون شهری بسیار متغیر است و عوامل زیادی در آن اثرگذار خواهد بود.

اولین و مهمترین نکته مسافت بین مبدأ و مقصد است بدون شک هزینه حمل بار بین دو شهر یک استان بسیار کمتر است باربری بین دو شهر از نقاط مختلف و دور از هم خواهد بود.  در واقع قانونی که در رابطه با مسافت طی شده در سایت اتحادیه وجود دارد به این ترتیب است که وسیله نقلیه باربری به ازای هر ۱۰ متری که از مبدأ دور شود، مقدار ۱۰ هزار تومان به اجرت آن اضافه می‌شود.

بعد از این نکته هم تعداد سرویس‌های مورد نیاز، نوع وسیله از جمله کامیون، کامیونت، ۱۸ چرخ و … نیز در نرخ باربری بین شهری بسیار موثر خواهد بود. نکته مهم دیگر حجم وسایل است. فصل مورد نظر برای انجام این کار، سختی مسیر و ساعات طی شده هم مواردی که باید مدنظر قرار داد. همین این عوامل در کنار هم و البته انصاف و مشتری مداری یک شرکت باربری باعث می‌شود تا نرخ‌ها در کنار اینکه باید بر اساس قیمت مصوبه اتحادیه باشند تا حدی کم و زیاد شوند.

نرخ و قیمت باربری در تهران و شهرهای اطراف

نرخ و قیمت باربری با توجه به شرایط هر شهر متفاوت است. شهر تهران با توجه شرایط متفاوت زندگی در آن دارای نرخ ها و قیمت های منحصر به خود می باشد. به عنوان مثال هزینه اجاره یک وانت بار در شهر تهران به ازای هر ساعت بین ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان متفاوت است. در حالی که هزینه اجاره هر کامیون و خاور در تهران بین ۳۵۰ تا ۴۵۰ هزار تومان می باشد. البته لازم به ذکر است که این قیمت ها بسته به فصل ساز و نوع اثاثیه هم متغیر خواهند بود.

قیمت باربری اصفهان به تهران

یکی از مسیرهای پر رفت و آمد برای باربری درون شهری اصفهان به تهران است. این دو کلانشهر گزینه خوبی برای کسب و کار و سکونت به شمار می‌روند و به همین دلیل حجم بالای حمل بار به صورت بین شهری، مابین این دو اتفاق می‌افتد. با توجه به حجم وسایل، نوع بار و حساسیت آن و ماشین انتخابی برای این امر هزینه‌ها بسیار متفاوت خواهد بود. به طور کلی از ۳۵۰۰۰۰ تومان برای وانت این قیمت آغاز خواهد شد و تا حدود یک میلیون تومان برای کامیون‌های بزرگ مسقف این قیمت متغیر خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه حمل بار از تهران به شهرستان از طریق شماره ۰۲۱۴۴۴۴۰۴۲۶ با ما در تماس باشید.

تعرفه کرایه کامیون

همانطور که گفته شد نرخ و قیمت باربری متناسب با امکانات ارائه شده است. یکی از مواردی که جزء امکانات حمل بار به شمار می‌رود، وسیله نقلیه مورد استفاده برای حمل بار است. برای انتقال بارهای بزرگ و با تعداد زیاد معمولاً از تریلی‌های ۱۸ چرخ یا موارد مشابه استفاده می‌کنند. در مواردی که اثاثیه کوچکتر و تعداد کمتری باشد از کامیون‌های مختلف استفاده می‌شود. برای انتقال اثاث و وسایل منزل معمولاً از کامیونت‌های مختلف استفاده می‌شود.

هزینه اجاره هر کامیون و خاور در تهران بین ۳۵ تا ۴۵ هزار تومان است.. این نرخ ممکن است با توجه به گذر زمان تغییر کند.تعرفه کرایه کامیون متناسب با نوع بار و نوع وسیله حمل بار انتخابی بدون شک تغییر خواهد کرد و برای همین باید با گرفتن مشاوره از شرکت باربری مدنظر خود نوع کامیون مورد نیاز برای باربری را مشخص کنید.

تعرفه کرایه کامیون

هزینه وانت در تهران

نرخ و قیمت باربری با توجه به شرایط هر شهر متفاوت است. شهر تهران با توجه شرایط متفاوت زندگی در آن دارای نرخ و هزینه‌های خاص خود است. به عنوان مثال هزینه اجاره نیسان بار و وانت تلفنی در شهر تهران به ازای هر ساعت بین ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان متفاوت است و البته با توجه به ساعات کار، فصول مختلف و حجم باز هزینه کرایه این وسیله نیز به تبع تغییر می‌کند. با توجه به این تغییرات بهتر است قبل از هر اقدامی در مورد هزینه با شرکت باربری مدنظر خود به توافق برسید.

نرخ و قیمت باربری و بیمه بار

یکی از نکات مثبت که از هزینه‌های جاری برای شرکت باربری و مشتری می‌کاهد عقد قرارداد به همراه بیمه نامه است. در واقع در همان ابتدای کار که شما با شرکت باربری مورد نظر قرارداد تنظیم کرده و شرایط حمل بار را تعیین می‌کنید، وسایل و اسباب شما تحت پوشش بیمه مورد نظر شرکت باربری قرار می‌گیرد. در صورت بروز مشکل برای هر یک از وسایل، شما می‌ توانید با مراجعه به شرکت بیمه نسبت به اخذ خسارت اقدام کنید. این موضوع همواره یکی از اصلی‌ترین مسائل در باربری بوده است. هر گونه مسئولیت خالی کردن لوازم در این زمینه بر عهده شرکت باربری بوده و باید پاسخگو مشتری باشد.

جابه جایی لوازم و اثاث دارای سختی های خاص خود است و در میان کار ممکن است وسایلی آسیب ببیند. با توجه به میزان خسارت شرکت بیمه باید هزینه تعمیر یا حتی تعویض وسیله مورد نظر را به طور کامل پرداخت کند. اخذ خسارت در این مورد از کارگر با راننده امری غیر قانونی به شمار می‌رود. به همین منظور در مورد شرایط بیمه حتماً از شرکت باربری اطلاعات لازم را دریافت کنید.

نکات مهم انتهایی در مورد در رزرو وسیله باربری و نیروی کار

برای داشتن تجربه بهتر در حمل بار یا اسباب کشی چه در حالت درون شهری و چه برون شهری؛ توجه کنید تا تمام شرایط و امکانات برای جابجایی و اسباب کشی را در هنگام رزرو باربری تعیین کنید. شرایط بیمه وسایل را برای جابه جایی قبل از سفارش مشخص نمایید. نداشتن بیمه می‌تواند ضررهای زیادی برای شما داشته باشد. سعی کنید نرخ و قیمت باربری را قبل از جابه جایی وسایل با مسئول باربری به صورت کامل کنید.

برای حمل بار در مسافت‌های طولانی سعی کنید چند روز قبل از شروع باربری نسبت به رزرو نیرو اقدام کنید. همانطور که گفته شد جابه جایی وسایل خاص مانند شیشه های سرتاسری، پیانو و گاو صندوق، هزینه‌های جداگانه‌ای دارد. این نرخ و قیمت باربری مطابق جدول اتحادیه محاسبه می‌شود. در نهایت اینکه در هنگام جابه‌جایی وسایل در صورت بروز مشکل با شرکت باربری تماس بگیرید.

تماس با ما : ۰۲۱۴۴۴۴۰۴۲۶

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
got to up

شماره های تماس