پاک کردن موی حیوانات خانگی

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

روش از بین بردن موی حیوانات

پاک کردن موی حیوانات خانگی

نگهداری از حیوانات خانگی علاوه بر لذت بخش بودن، شرایط نگهداری خاصی می طلبد. حیوانات مانند انسان ها، موهای سر و بدن شان می ریزد. بنابراین پرز ها و موهای آن ها در تمامی وسایل خانه اعم از فرش، موکت، مبلمان و … پخش می شود که چهره خانه را زشت و ناخوشایند نشان می دهد. بنابراین روش های مناسبی برای پارک کردن موی حیوانات خانگی وجود دارد.

پاک کردن موی حیوانات در سطوح مختلف

نگه داشتن حیوانات خانگی

از دیر باز در بسیاری از جوامع مرسوم بوده است و چند سالی می باشد که در میان جامعه ما نیز رواج پیدا کرده است و نگه داری از حیوانات خانگی به یک عادت تبدیل شده است. به هر جا که سر می زنید اعم از پارک ها، فروشگاه ها، داخل اتومبیل، پیاده رو ها و … در دست هر کسی یک قلاده سگ و یا گربه مشاهده می کنید. آنقدر استفاده و نگهداری از حیوانات خانگی به خصوص در میان جوانان مرسوم شده است که در هنگام خرید و یا اجاره خانه، محلی برای نگهداری از حیوانات تعبیه شده است. اما همانطور که نگه داری از حیوانات، شیرین و فرح بخش می باشد اما طریقه نگهداری از آن ها نیازمند روش های خاص و اصولی می باشد. اگر شما از حیوانات خانگی به عنوان یک دوست و یا همنشین یاد می کنید، باید بدانید که این همنشین علاوه بر مشکلاتی چون جمع آوری فضولات، موهای این حیوانات نیز بر روی فرش، موکت، مبلمان و دیگر لوازم خانه پخش می شود که نیازمند تمیز کردن و جمع آوری آن ها از سطح خانه می باشد. روش های مختلفی برای پاک کردن موی حیوانات خانگی وجود دارد که در ذیل شما را با چند روش اصولی و درست آشنا خواهیم نمودنگهداری از حیوانات خانگی

روش های مناسب جهت پاک کردن موی حیوانات خانگی

نگه داشتن حیوانات خانگی در عین سادگی و آسان بودن با یک سری از مشکلات همراه می باشد. اگر شما خواهان نگه داری از حیوانات خانگی چون سگ و گربه و یا دیگر حیوانات می باشید باید به این موضوع اشراف داشته باشید که موی این حیوانات به لباس ها، فرش، مبلمان، اثاثیه منزل و یا دیگر لوازم خانگی می چسبد و ظاهری زشت و آلوده به خانه و لباس های شما می بخشد. که با توجه به این موضوعات به سراغ روش های مناسب جهت پاک کردن و زدودن موی حیوانات خانگی می رویم.

پاک کردن موی حیوانات

تمیز کردن پرز های حیوانات از روی سطوح خانه

 • یک روش برای زدودن و پاک کردن موی حیوانات خانگی، کوتاه نمودن موی آن ها می باشد. با توجه به سلامت و نوع نژاد حیوانات خانگی، میزان ریزش موی حیوانات با یکدیگر فرق می کند. همچنین در برخی از فصول سال میزان ریزش موی حیوانات بسیار بیشتر می شود. از این رو کوتاه کردن موی حیوانات، یک روش مناسب برای جلوگیری از ریزش موی آن ها می باشد. همچنین یک روش دیگر جهت کم کردن ریزش موی حیوانات، این است که با یک برس نرم، هر روز موهای آن ها را شانه بزنید. پرز ها و یا موها به سطح برس چسبیده و بر روی زمین نمی ریزند. همچنین علاوه بر این، رسیدگی به بهداشت و سلامت جسمانی حیوانات بسیار مهم می باشد. گاهی حیوانات با مشکلات تغذیه ای و کمبود ویتامین ها مواجه می شوند. که رسیدگی به این موضوع و بردن آن ها نزد دامپزشک، می تواند تاثیر خوبی بر روی سلامتی آن ها داشته و از ریزش موی آن ها جلوگیری کند. همچنین یکی از مهمترین عوامل پخش شدن مو و پرز های حیوانات، رخت خواب آن ها می باشد. شما با شستن مرتب رخت خواب حیوانات، می توانید از ریزش موی آن ها جلوگیری کنید.
 • یکی از بزرگترین معضلات نگه داری از حیوانات خانگی، ریختن موی حیوانات بر روی فرش و یا موکت می باشد که جمع آوری آن ها بسیار سخت و دشوار می باشد. بهترین روش برای پاک کردن موی حیوانات خانگی از سطح فرش، استفاده از جارو برقی می باشد. سعی کنید که در هنگام خرید جارو برقی، مدلی را انتخاب کنید که قابلیت قدرت مکش فوق العاده ای برای جمع آوری پرز ها و موهای حیوانات از سطح فرش را داشته باشد.
 • همچنین یک روش سنتی و قدیمی جهت پاک کردن موی حیوانات خانگی از سطح فرش، استفاده از سنگ پا می باشد. سنگ پا را به راحتی بر روی فرش و یا موکت ها بکشید. پرز و یا موهای ریخته شده حیوانات به سطح سنگ پا می چسبد.
 • اگر کفپوش منزل شما از نوع پارکت های چوبی و یا لمینت بوده و یا از جنس سنگ و یا سرامیک می باشد. جهت حذف و یا پارک نمودن موی حیوانات خانگی، می توانید از یک تی خشک میکرو فایبر و یا ضد الکتریسیته استفاده کنید. همچنین برای گردگیری و پاک کردن پرز ها و موهای حیوانات از سطوح چوبی، می توانید از اسپری های جلا دهنده استفاده کنید. این اسپری ها، جریان الکتریسیته را از میان می برند. سپس شما می توانید با استفاده از یک دستمال و یا پارچه نرم، تمامی موهای ریخته شده را پاک کنید.

از بین بردن موی حیوانات بر روی مبل

استفاده از دستکش لاتکس برای زدودن پرز ها

 • جهت پاک کردن و زدودن مو و یا پرز های حیوانات از روی سطح مبلمان هم، روش های مختلفی وجود دارد. یک روش آسان برای پاک کردن موی حیوانات، استفاده از مبلمان چرمی می باشد. جنس پارچه چرمی به گونه ای می باشد ک اگر پرز و یا مویی به آن چسبید به راحتی با یک پارچه و یا دستمال نرم و مرطوب، می توانید سطح آن را پاک کنید. اگر جنس مبلمان شما از نوع دیگر و چرمی نمی باشد. جهت پاک کردن موی حیوانات خانگی، می توانید در داخل یک بطری اسپری، مقداری آب و نرم کننده لباس بریزید. سپس آن را بر روی سطح مبلمان خود اسپری کنید. سپس با یک دستمال و یا یک برس خشک و نرم، بر روی سطح مبلمان کشیده تا پرز ها جذب آن شود.
 • یک روش بسیار آسان برای زدودن و پاک کردن موی حیوانات خانگی، استفاده از نوار چسب می باشد. شما یک تکه عریض از نوار چسب را بریده و بر روی سطح مبلمان، جایی که موی حیوانات بر روی آن ریخته شده است، بچسبانید و سریع، چسب را از روی سطح مبل بکشید. آنقدر این عمل را تکرار کنید تا سطح چسب از مو و یا پرز حیوانات پر شود. سپس چسب خود را عوض نموده و مجدداً این روش را انجام دهید. آنقدر تکرار کنید تا اثری از پرز و یا موی حیوانات بر روی سطح مبلمان باقی نماند.
 • روش دیگر جهت نظافت و پاک کردن موی حیوانات خانگی، استفاده از دست مرطوب می باشد. اگر راغب به استفاده مستقیم از دست برای برداشتن موها و یا پرز های حیوانات نمی باشید، می توانید با استفاده از یک اسفنج مرطوب و یا دستکش لاتکس، برای این کار استفاده کنید. به این صورت که دستکش لاتکس و یا اسفنج را با آب خیس نموده و مقدار آب اضافی آن را بگیرید. سپس به صورت دورانی و با یک حرکت رو به پایین، دستکش و یا اسفنج را روی سطح موها بکشید. با این روش تمامی موها و یا پرز ها، جذب دستکش و یا اسفنج می شود. سپس دستکش و یا اسفنج را بشویید و دوباره این عمل را تکرار کنید. آنقدر این عمل را انجام دهید تا هیچ اثری از پرز ها بر روی فرش و یا مبلمان باقی نماند.
 • یک روش بسیار آسان و ابتدایی برای زدودن و پاک کردن موی حیوانات خانگی، ایجاد جریان الکتریسیته می باشد. این جریان را شما می توانید با کمک یک بادکنک، به وجود آورید. ابتدا می بایست یک بادکنک را باد کنید. سپس آن را بر روی سطح لباس و یا موی سر خود بکشید تا جریان ایجاد گردد. سپس بادکنک را که حاوی جریان الکتریسیته می باشد، بر روی سطوح پرز دار و موهای حیوانات ریخته شده، بکشید. مشاهده خواهید نمود که چگونه جریان الکتریسیته، موها را جذب خود می کند.

پاک کردن موی سگ در خانه

تمیز کردن سطح لباس از پرز حیوانات

 • و یا یک روش دیگر خرید و استفاده از اسپری های آنتی استاتیک می باشد که الکتریسیته ساکن را خنثی می کند. روش استفاده از این اسپری، بسیار راحت و آسان می باشد. شما مقداری از این اسپری را بر روی فرش، موکت و یا مبلمان اسپری کنید. این عمل سبب می شود که موها و یا پرز های حیوانات بر روی سطوح نچسبد. بنابراین زدودن و پاک کردن موی حیوانات خانگی، بسیار آسان و راحت می شود.
 • همچنین یکی از روش های موثر و کار آمد جهت زدودن و پاک کردن موی حیوانات خانگی، استفاده از پارچه های نخی و مناسب می باشد. بیشتر اثاثیه و مبلمان منزل دارای روکش پارچه ای می باشند. اگر از روکش های نخی و مناسبی که پرز و موهای حیوانات به آن ها نمی چسبد، استفاده کنید، جمع کردن موی حیوانات ریخته شده، بسیار راحت و آسان می شود. پارچه های مخملی، پشمی، جیر، موهای حیوانات را به خود جذب می کنند. از این رو حذف و یا از بین بردن آن ها بسیار سخت و طاقت فرسا می باشد.
 • یکی از شکل و شمایل های ناخوشایند، نشستن پرز ها و موهای حیوانات بر روی سطح لباس ها می باشد که چهره ای زشت و نامرتب را به لباس ها می بخشد. از این رو برای پاک کردن موی حیوانات خانگی از روی سطح لباس، ابتدا قبل از شستشوی آن ها، می بایست لباس ها را در خشک کن قرار دهید. این امر کمک می کند که بسیاری از پرز ها و موهای چسبیده شده به سطح لباس از بین برود و شستن لباس ها به راحتی صورت گیرد. در واقع چرخش لگن ماشین لباس شویی و همچنین مایع نرم کننده ای که برای شستشوی لباس استفاده می شود، سبب حذف موهای زائد از روی سطح لباس می شود.

زدودن پرز حیوانات از روی فرش

 • همچنین یک روش دیگر برای زدودن و پاک کردن موی حیوانات خانگی از روی سطح لباس، استفاده از رول های مخصوص مو با سطح چسبناک می باشد. در حقیقت، رول ها همان ورقه های چسبناکی می باشند که برای زدودن پرز ها از روی سطح لباس، موکت و حتی مبلمان، کارایی داشته و استفاده می شوند.
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
masood
2 سال قبل

مقاله ای که در رابطه با پاک کردن موی حیوانات خانگی بود واقعا بی نظیر بود خیلیییییییییی بهم کمک کرد دستتون درد نکنه

got to up

شماره های تماس