نحوه حمل دوچرخه با ماشین به آسانترین روشها

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

حمل دوچرخه با ماشین

نحوه حمل دوچرخه با ماشین به آسانترین روشها

دوچرخه می‌تواند همدم انسان باشد و کیلومترها جابجایمان کند. به هر سفری که می‌روید داشتن این وسیله نقلیه سفرتان را باصفا‌تر می‌کند. ممکن است در طی یک اسباب‌کشی یا سفر قصد داشته باشید که دوچرخه را همراه خود به مقصد ببرید. اما از نحوه حمل دوچرخه با ماشین آگاه نیستید.  در این مطلب قصد داریم از روش حمل دوچرخه با ماشین و معرفی انواع دوچرخه‌بند به شما بگوییم. همراه شوید. فیلم آموزشی حمل دوچرخه با ماشین به روش سقف و صندوق در سایت قرار گرفت تا انتهای این مطلب را حتما بخوانید.

روش‌های حمل دوچرخه با ماشین

آیا حمل دوچرخه با ماشین امکان پذیر است ؟ باید بگوییم که بله، به دو روش به راحتی و آسان تر از آنچه که فکر می کرده اید می‌توانید دوچرخه را حمل کنید .

 1. حمل دوچرخه با قراردادن بر صندلی های عقب خودرو با جدا کردن طوقه
 2. حمل دوچرخه با تجهیزات – دوچرخه بند یا باربند حمل دوچرخه
نحوه حمل دوچرخه با ماشین
نحوه حمل دوچرخه با ماشین

روش حمل دوچرخه بدون باربند

همانطور که در بخش قبل گفته‌شد، تجهیزاتی برای حمل دوچرخه با ماشین وجود دارد که انتقال این دستگاه را به واسطه خودرو راحت تر می‌کند. اما این روشی که قصد داریم به شما معرفی کنیم، روشی است که اکثر مردم به دلیل نداشتن تجهیزات، عملی می‌کنند. شاید با دوستان خود برنامه یک سفر به دل طبیعت ریخته‌اید و قصد دارید در مقصد به دوچرخه سواری و ماجراجویی مشغول شوید. اما به دلیل نداشتن باربند دوچرخه اصلا دلتان نمی خواهد که سفر را کنسل کنید! این موضوع طبیعی است. اما چاره چیست؟ نحوه حمل دوچرخه با ماشین بدون باربند :

 • ابتدا طوقه‌های دوچرخه را خارج کنید.
 • طوقه‌ها را در صندوق عقب ماشین قرار دهید.
 • اسکلت دوچرخه را در صندلی‌های پشتی به صورت خوابیده بگذارید.
قرار دادن دوچرخه پشت ماشین
قرار دادن دوچرخه پشت ماشین

به همین راحتی …. مزیت این روش عدم استفاده از باربند است. البته با این روش صندلی‌های عقب خودرو به طور کامل اشغال می‌شود. پس این روش حمل دوچرخه با ماشین وقتی به کار می‌آید که سرنشینان خودرو بیشتر از دو نفر نمی‌باشند.

 باربری سپند بار ، متخصص در امور باربری ؛ همین حالا در تماس باشید.

اگر به فضای داخلی ماشین احتیاج دارید و سرنشینان خودرو سه یا بیشتر هستند، باید خدمت شما عارض شویم که استفاده از تجهیزات حمل دوچرخه با ماشین برای شما بهترین گزینه است. البته که حمل دوچرخه بدون تجهیزات نیز امکان پذیر است. اما در مسافت‌های طولانی یا در صورت نداشتن جای کافی در ماشین استفاده از تجهیزات حمل دوچرخه اولویت است. خب این تجیهزات چیست و چه نام دارد؟ باربند دوچرخه یا همان دوچرخه بند وسیله‌ای است که قصد داریم به بررسی آن بپردازیم.

باربند حمل دوچرخه

باربند حمل دوچرخه یکی از تجهیزات حمل دوچرخه با ماشین است. این وسیله فلزی می‌تواند روی سقف ماشین و یا پشت ماشین قرار بگیرد. همچنین این وسیله می‌تواند قابلیت حمل یک یا چند دوچرخه را داشته باشد. اگر در نظر دارید که متوجه ظرفیت حمل باربند دوچرخه شوید، به تعداد شیارهای روی این وسیله دقت کنید. قبل هر شیار یک دوچرخه قرار می‌گیرد.

ویژگی یک باربند حمل دوچرخه ایده‌آل
گارانتی سلامت کالا بند های محکم ظرفیت تحمل چند دستگاه دوچرخه حمل راحت و قابلیت تا شدن سبک و در عین حال مقاوم عدم آسیب به بدن و رنگ ماشین قابلیت نصب روی تمام خودروها
دوچرخه بند صندوقی
دوچرخه بند صندوقی

انواع باربند حمل دوچرخه

 • باربند دوچرخه سقفی Roof Rack
 • باربند دوچرخه متصل به صندوق عقب ماشین یا Trunk Back
 • باربند دوچرخه مستقل از صندوق عقب با پایه نگهدارنده یا Hitch Back

در ادامه مطلب به نحوه حمل دوچرخه با ماشین به واسطه این باربندهای دوچرخه خواهیم پرداخت.

 روش حمل دوچرخه با باربند سقفی دوچرخه

یکی از روش‌های ایمن در حمل دوچرخه با ماشین، استفاده از باربند سقفی است. در این روش باربند دوچرخه روی سقف ماشین فیکس شده و دوچرخه روی آن قرار می‌گیرد.

مزایا استفاده از دوچرخه‌بند سقفی معایب استفاده از دوچرخه‌بند سقفی
عدم ایجاد اختلال در دید راننده عدم جریمه پلیس   صرف نیروی زیاد برای قرار دادن دوچرخه روی سقف در صورت قرار دادن دوچرخه روی سقف ماشین ارتفاع خودرو بالا می‌رود. برای ورود به پارکینگ‌های کم ارتفاع دچار مشکل خواهید شد.  

در این روش برای ایمنی بیشتر بهتر است چرخ های خودرو خارج شود.

دوچرخه بند سقفی
دوچرخه بند سقفی

فیلم آموزشی حمل دوچرخه با ماشین روش سقفی

در این نحوه بستن دوچرخه به روش سقفی را فرا خواهید گرفت ، در این فیلم به صورت کامل نحوه بستن دوچرخه بر روی سقف ماشین را خواهید دید.

روش حمل دوچرخه با دوچرخه‌بند

 روش حمل دوچرخه با باربند صندوقی

یکی دیگر از روش های حمل دوچرخه با ماشین استفاده از دوچرخه‌بند صندوقی است. این روش ارزان ترین روش حمل دوچرخه با باربند حمل است. در این روش دوچرخه‌بند به واسطه تکیه‌گاه پد دار، به قسمت صندوق عقب ماشین متصل می‌گردد. این وسیه مناسب خودرو‌های دارای صندوق عقب است. در ماشین های شاسی بلند و آفرود از روش‌های دیگر که در ادامه خواهیم پرداخت استفاده می‌شود.

باربند دوچرخه
باربند دوچرخه

نحوه نصب باربند دوچرخه به ماشین:

 • یک قسمت وسیله را به زیر سپر عقب ماشین فیکس کرده.
 • قسمت دیگر باربند حمل دوچرخه را به عقب درب صندوق پشتی خودرو متصل می‌گردد.
 • با استفاده از تسمه اتصالات محکم می‌شود.
 • دوچرخه‌ها روی وسیله قرار می‌گیرند.
مزایا حمل دوچرخه با باربند صندوقی معایب حمل دوچرخه با باربند صندوقی
  عدم اشغال فضا درون خودرو عدم نیاز به جدا کردن طوقه‌ها قیمت ارزان نسبت به دوچرخه‌بند سقفی   احتمال ایجاد اختلال در دید عقب احتمال پوشاندن پلاک خودرو احتمال افتادن دوچرخه در صورت عدم استفاده از باربند استاندارد

روش حمل دوچرخه با باربند مستقل از صندوق عقب ماشین

اگر خودرو شما شاسی بلند، آفرود و SUV است از این روش حمل دوچرخه با ماشین بهره ببرید. این باربند قابل استفاده در خودروهایی می‌باشد که قابلیت اتصال بکسل از عقب را دارند. دوچرخه‌بند HITCH-RACK مستقل از صندوق عقب ماشین کار می‌کند. این گونه که این باربند به واسطه پایه‌های نگهدارنده به زیر سپر و شاسی متصل می‌شود.

قرار دادن دوچرخه پشت ماشین
قرار دادن دوچرخه پشت ماشین
مزایا حمل دوچرخه با باربند مستقل از صندوق عقب معایب حمل دوچرخه با باربند مستقل از صندوق عقب
  عدم اشغال فضا درون خودرو عدم نیاز به جدا کردن تسمه‌ها عدم ایجاد فشار به عقب خودرو برعکس باربند صندوقی قابلیت قرار دادن  حداکثر ۵ دوچرخه   احتمال ایجاد اختلال در دید عقب احتمال پوشاندن پلاک یا چراغ های خودرو احتمال افتادن دوچرخه در صورت عدم استفاده از باربند استاندارد قیمت بالا

فیلم آموزشی حمل دوچرخه با ماشین روش صندوق

در این نحوه بستن دوچرخه به روش صندوق ماشین را فرا خواهید گرفت ، در این فیلم به صورت کامل نحوه بستن دوچرخه بر روی صندوق ماشین را خواهید دید.

نکات تنظیم باربند دوچرخه به عقب ماشین

معمولا پس از خرید دوچرخه‌بند یک پک دفترچه راهنما نیز درون بسته‌بندی وجود دارد. برحسب نوع دوچرخه‌بند، نحوه اتصال و مونتاژ آن نیز متفاوت است. به هر حال قصد داریم یک سری موارد کلی در رابطه با تنظیم باربند دوچرخه روی ماشین به شما انتقال دهیم. بدون شک با خرید دوچرخه‌بند متوجه وجود تعدادی میله با انتهای پددار خواهید شد. دلیل استفاده از پد عدم آسیب به بدنه خودرو و دوچرخه است. پس از مونتاژ باربند دوچرخه به ماشین، اطمینان یابید تا قطعات فلزی بدون واسطه پد، با خودرو یا دوچرخه تماسی نداشته باشند. قطعا باربند دوچرخه طوری بر روی ماشین باید بنشیند که مطابق حالت بدنه خودرو باشد. در آخر تسمه‌های جانبی باید محکم شوند. چنانچه پس از قرار دادن دوچرخه روی ماشین، عرض دوچرخه از عرض ماشین بیشتر شد، چرخ جلو را بیرون بیاورید.

شرکت اتوبار و باربری سپند بار متخصص در امر حمل اثاثیه و اسباب‌کشی، هر وسیله ای را که در نظر دارید صحیح و سالم به مقصد خواهیم رساند. برای باربری در محدوده تجریش با باربری تجریش، برای محدوده گیشا با باربری گیشا و برای محدوده سعادت آباد با باربری سعادت آباد در خدمت شما عزیزان هستیم.
حمل دوچرخه با ماشین
حمل دوچرخه با ماشین

استفاده از دوچرخه‌بند و جریمه شدن ؟

نحوه حمل دوچرخه با ماشین چگونه باشد تا جریمه نشویم؟ اگر قصد حمل دوچرخه را دارید باید بگوییم که امکان جریمه شدن شما وجود دارد. در روزهای خوش آب و هوا قصد دارید دوچرخه را به مقصد مورد نظرتان ببرید و کمی خوش بگذرانید. اما چطور می‌شود که بخاطر حمل دوچرخه با دوچرخه بند جریمه می‌شوید. طبق گزارشات به دست آمده از پلیس راهنمایی رانندگی در صورت وجود موارد زیر جریمه خواهید شد :

 •  دوچرخه به گونه ای توسط دوچرخه‌بند در پشت ماشینا قرار گرفته باشد که جلوی دید عقب راننده را بگیرد.
 • دوچرخه توسط باربند در حالتی است که امکان سقوط آن و تصادف با خودرو‌های پشتی وجود دارد.
 • دوچرخه به گونه ای نصب شده باشد که پلاک عقب دید نداشته باشد.
 • نصب دوچرخه به پشت خودرو موجب کاهش ایمنی و نظم در تردد شده باشد.

این طور که به نظر می‌رسد استفاده از باربند دوچرخه در صورت عدم رعایت موارد بالا می‌تواند دردسرساز باشد. پس تا حد ممکن از دوچرخه بند سقفی استفاده کنید. همچنین می‌توانید به روش سنتی دوچرخه را بدون طوقه در صندلی‌های سرنشین عقب بگذارید!

نحوه حمل دوچرخه
نحوه حمل دوچرخه

نکات نگهداری از دوچرخه

دوچرخه می‌تواند همدم روزهای خوش شما باشد. یا یک وسیله نقلیه نوستالژیک باشد که با راندن آن حسی ناب را به شما منتقل می‌کند. اصلا شاید یک دوچرخه سوار حرفه ای باشید که کار و تفریح شما مستقیم مرتبط با دوچرخه است. در این بین حفظ و نگهداری دوچرخه برای افزایش طول عمر این وسیله، برای شما به یک مهم تبدیل خواهد شد. نکات نگهداری از دوچرخه :

 • اگر زیاد به دوچرخه سواری می‌روید لازم است که هرماه زنجیر را بشویید. برای این کار می‌توانید از محلول آب و صابون استفاده کنید.
 • در هنگام شستشو، دوچرخه را برعکس کنید تا امکان چرخاندن زنجیرها وجود داشته باشد.
 • پس از هربار شستشو دوچرخه، بهتر است روغن‌کاری مجدد انجام دهید.
 • دوچرخه را در مکانی سرپوشیده و به دور از آفتاب، باران و رطوبت بالا نگهداری کنید.
 • بعد از هر دوچرخه سواری، فشار باد تایرها را بررسی کنید.
 • مراقب کابل ترمز و تعویض دنده باشید. در صورت پارگی و پوسیدگی، فکری به حال کابل بکنید.
 • هر چند وقت یکبار زنجیر، قاب دنده و کاست دنده‌ها را با برس تمیز کنید.
 • هرازگاهی چرخ دنده را چرب کنید. این گونه به عملکرد دنده دوچرخه کمک خواهید کرد.
 • با چرخاندن نحوه چرخش را بررسی کنید تا هماهنگ باشند. در صورت تاب خوردن تعمیر را به فردی متخصص بسپارید.
 • هرچند وقت یکبار با استفاده از آچار از محکم بودن اتصالات اطمینان یابید.
 • هنگام حمل دوچرخه با ماشین مراقب فیکس بودن دوچرخه بر روی دوچرخه‌بند باشید.
نگهداری دوچرخه
نگهداری دوچرخه

دوچرخه یکی از لوازم کلیدی خانه است که سلامت آن در طی یک اسباب کشی یا هر نقل و انتقال دیگری حائز اهمیت است. حمل دوچرخه با ماشین به دو صورت استفاده از باربند و بدون استفاده از باربند انجام می‌شود. بهترین روش انتقال دوچرخه با ماشین قرار دادن آن در وسیله نقلیه است. در صورت نبود فضای کافی از انواع دوچرخه‌بند سقفی و صندوقی و … استفاده می‌گردد. استفاده از باربند پشت ماشین ممکن است درددسرساز باشد و راننده مشمول جریمه شود. با رعایت برخی نکات احتمال جریمه راننده کاهش خواهد یافت. در این مطلب سعی شد به بررسی انواع روش‌های حمل و انتقال دوچرخه با خودرو پرداخته شود. ممنون که همراه ما بودید. 

سپند بار به صورت تخصصی خدمات بسته بندی اثاثیه منزل را نیز انجام می دهد

بهترین روش حمل دوچرخه چیست؟

بهترین روش حمل دوچرحه بر روی سقف و صندوق می باشد که در این مقاله به صورت کامل توضیح داده شده است

اگر دوچرخه را با ماشین جابجا کنیم جریمه می شویم؟

در این مقاله به صورت کامل توضیح داده شده است که آیا اگر دوچرخه را با ماشین جابجا کنیم جریمه می شویم یا خیر

آیا خدمات فروش باربند دوچرخه را هم ارائه می دهید؟

در حال حاضر خیر اما آینده ای نزدیک خدمات فروش باربند دوچرخه را نیز برای شما همشهریان عزیز ارائه می دهیم

آیا بدونه باربند هم می شود دوچرخه را جابجا کرد؟

بله در مقاله به صورت کامل توضیح داده شده است

اشتراک در
اطلاع از
10 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تبریز سوئیت
2 سال قبل

خوب‌ بود استفاده کردم

محمدی
2 سال قبل

مرسی مقاله ای که ارائه دادین خیلی خوب بود

کوروش
2 سال قبل

بستن دوچرخه به ماشین خیلی اسون بود مرسی از این مقاله مفید

tina
2 سال قبل

یعنی یکی از کابوس هاییم بود که چگونه دوچرخه را با ماشین حمل کنیم اما با کمک این مقاله یاد گرفتم تشکر از سپند بار

lili
2 سال قبل

وسیله ای که دوچرخه را به ماشین وصل میکند را از کجا تهیه کنیم ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر از سایت خوب شما

کاربران ناشناس
2 سال قبل

من قصد خرید این وسیله رو دارم نگهدارنده دوچرخه پشت ماشین از کجا میشه تهیه ش کرد

پویان
2 سال قبل

من میخوام از نگهدارنده دوچرخه برای حمل دوچرخم استفاده کنم راهش چیه

لاله
2 سال قبل

واقعا مقاله خیلی خوبی در رابطه با نجوه حمل دوچرخه با ماشین بود واقعا خیلی کامل و مفید دستتون درد نکنه

ناصر
1 سال قبل

دم شما گرم عالی بود واقعاً گرفته بودم وسیله رو بلد نبودم استفاده کنم ویدیو رو دیدم عالییییی بود مرسی از سایتتون
خودتونم این وسیله رو دارید برای فروش؟

got to up

شماره های تماس