اصولی ترین نحوه چینش اثاثیه در ماشین باربری

باربری سپند بار به عنوان برترین باربری تهران به صورت شبانه روزی در خدمت شماست. برای مشاوره با ما تماس بگیرید!

مطالب پیشنهادی

آخرین نظرات

چینش اثاثیه در ماشین باربری

اصولی ترین نحوه چینش اثاثیه در ماشین باربری

ماشین باربری کوچک باشد یا بزرگ، نحوه چینش اثاثیه در ماشین باربری اهمیت دارد. در صورت وجود فضای خالی بسیار در بین لوازم یا عدم طبقه‌بندی مناسب اثاثیه، سلامت کالا در خطر خواهد بود. اگر در روز اسباب‌کشی اثاثیه و لوازم منزل را بسته‌بندی کرده‌اید و به محل بارگیری نیز انتقال داده‌اید پس باید بگوییم تبریک؛ بخش بزرگی از کار را انجام داده اید.

بعد از این مراحل نوبت می‌رسد به چینش اثاثیه در ماشین باربری. این مرحله می‌تواند چالش برانگیز باشد اما اگر همه چیز بر طبق راهکارهایی که به شما ارائه می‌کنیم پیش‌رود به مقصود مورد نظر دست خواهید یافت. چنانچه در نظر دارید که خودتان اسباب کشی و باربری را انجام دهید یا کنجکاو هستید بدانید که چینش اثاثیه در کامیون و ماشین باربری چگونه است در این مطلب همراه شوید.

 

عواقب چیدمان نادرست اثاثیه در کامیون و ماشین باربری

اصلا چرا چیدمان اثاثیه در ماشین باربری باید مناسب و اصولی باشد؟ مگر هدف انتقال وسایل اسباب کشی نیست؟ مهم ترین اصل در طی اسباب کشی امنیت و سلامت کالا است. تصور کنید که اثاثیه ما در کم ترین زمان ممکن به مقصد رسیده باشد. اما چه رسیدنی؟ اثاثیه را بیرون می‌آورید و با انبوهی از وسایل ضربه دیده و خراب روبرو خواهید شد.

جدا از هزینه‌های اسباب کشی و باربری باید بابت اثاثیه خراب خرج مازاد کنید. آن هم در این گرانی‌های اخیر. این است از عواقب عدم انتخاب شرکت باربری مطمئن و استاندارد. با شرکت اتوبار و باربری سپند بار یک اسباب کشی ایمن را تجربه خواهید کرد …..

اهمیت چیدن صحیح اثاثیه در ماشین باربری

  • عدم رعایت اصول در چینش اثاثیه در ماشین باربری و نامرتب بودن وسایل، می‌تواند در هنگام تخلیه بار از ماشین باربری دردسر ایجاد کند.
  • چنانچه اثاثیه تا سقف ماشین پر شوند، امکان دسترسی به وسایل و لوازم بارگیری شده وجود نخواهد داشت. از طرفی امکان آسیب به اثاثیه  در طی تکان‌های ماشین باربری افزایش خواهد یافت.
  • عدم رعایت اصول چینش اثاثیه در ماشین باربری، می‌تواند موجب گم شدن برخی وسایل و جعبه‌ها شود. در این صورت زمان فرآیند اسباب کشی نیز افزایش خواهد یافت.
  • در صورتی که وسایل به صورت فشرده بارگیری شوند امکان شکستن و آسیب دیدن وسایل شکستنی یا آسیب به لوازم برقی و دیجیتالی وجود دارد.
  • اگر جعبه‌ها به صورت اریب و نامتعادل روی هم قرار گیرند، امکان افتادن آن‌ها بر اثر کوچک‌ترین تکان بالا خواهد رفت.
  • ممکن است برای جلوگیری از چشدمان فشرده وسایل ترجیح دهید که ماشین باربری بزرگ‌تری را کرایه کنید. اما در صورتی که ماشین باربری برای اثاثیه شما بسیار بزرگ باشد و در بین وسایل، فضای خالی مشهودی وجود داشته باشد امکان برخورد وسایل بالا خواهد رفت. یا در طی حمل و نقل و تکان‌های ماشین باربری، اثاثیه در فضای خالی خواهند افتاد.

از اهمیت چینش اثاثیه در ماشین باربری به شما گفتیم. اما چکار کنیم تا شاهد این عواقب نباشیم؟ با ادامه مطلب همراه باشید.

چیدمان وسایل در باربری
چیدمان وسایل در باربری

مراحل چیدن بار در ماشین باربری

خودتان بهتر از هرکسی می‌دانید که اثاثیه از قبل باید به طور صحیح بسته‌بندی شده باشند و به این منظور از تجهیزاتی مانند بابل‌رپ استفاده شده باشد. اکنون نوبت می‌رسد به چینش اثاثیه در ماشین باربری ! اما از کجا شروع کنید؟ ما به شما می‌گوییم.

مرحله اول : ابتدا به سراغ وسایل سنگین بروید

اگر جای وسایل سنگین در ماشین باربری مشخص شوند چینش بقیه وسایل در ماشین آسان‌تر می گردد. مثالی را برای شما می آوریم؛ تصور کنید که وسایل سبک و کوچک مانند جعبه‌ها و میزهای کوچک یا لوزام کوچک آشپزخانه را در کامیون بارگیری کرده‌اید. حال نوبت می‌رسد به بارگیری اثاثیه سنگین همچون یخچال ساید، ماشین لباسشویی، بخاری و …. آیا برای این وسیله جایی وجود دارد؟ خیر.

پس ابتدا وسایل سنگین را در ماشین باربری بارگیری کنید. ترجیحاً اثاثیه بزرگ و سنگین را در انتهای ماشین قرار دهید. چینش اثاثیه سنگین در ماشین باربری به گونه‌ای باشد که وزن این وسایل به طور مساوی در انتهای ماشین تقسیم شود! می‌توانید اطراف اثاثیه سنگین را با حوله و ضربه‌گیر بپوشانید تا اثاثیه سنگین به هم برخورد نکنند.

اثاثیه سنگین آن دسته از وسایلی هستند که برای انتقال آن‌ها به طور معمول نیاز به ۲ یا ۳ نفر است.

مرحله دوم : انتقال وسایل حجیم و بلند به ماشین باربری

پس از انتقال وسایل سنگین و بزرگ نوبت می‌رسد به انتقال وسایلی که از لحاظ اندازه و بلندی تقریبا یکسان هستند. برای مثال فرش، سرویس‌های چوبی و….. مبلمان نیز می‌توانند از این قبیل اثاثیه باشند. توصیه ما به شما اینست که این وسایل را در راستای دو طرف دیواره‌های ماشین قرار دهید تا موازی با دیواره‌های ماشین باربری باشد. وسایلی همچون فرش بهتر است به صورت خوابیده بر روی وسایل دیگر قرار گیرند.

چیدن اثاثیه در کامیون
چیدن اثاثیه در کامیون

مرحله سوم : انتقال کارتن‌های بزرگ و سنگین به ماشین

مرحله سوم چینش اثاثیه در ماشین باربری، بارگیری جعبه و کارتن‌های سنگین است. البته در مورد کارتن‌هایی صحبت می‌کنیم که شامل وسایل شکستنی نمی‌باشند. بگردید و ببینید کدام یک از کارتن‌هایی که برای بسته‌بندی لوازم استفاده کرده‌اید بسیار جاگیر یا سنگین هستند. برای مثال جعبه چرخ خیاطی، چمدان‌ها و … از این قبیل وسایل می‌باشند.

این کارتن‌ و جعبه‌ها را روی اثاثیه دیگر قرار دهید. یک روش هوشمندانه این است که جعبه‌های بزرگ و حجیم را زیر اثاثیه‌ای که قبلا بارگیری کرده‌اید و دارای فضای خالی زیرین هستند، قرار دهید. وسایلی همچون میز و تخت می توانند مناسب باشند. با این روش کارتن از صدمات احتمالی در امان خواهد بود.

مرحله چهارم : انتقال کارتن‌های سبک به ماشین باربری

کارتن های سبک می‌توانند شامل کارتن لباس‌ها یا ریز و خورده‌های خانه باشند. بهترین راه برای چینش کارتن‌های سبک در ماشین باربری، قرار دادن آن‌ها روی کارتن‌های سنگین تر است. البته این کار را تا جایی ادامه ندهید تا کارتن به سقف ماشین باربری برسد. در این صورت امکان آسیب به اثاثیه و عدم دسترسی به سایر کارتن‌ها افزایش خواهد یافت. چنانچه محل قرارگیری کارتن به سقف نزدیک شد از پارچه و حوله ای استفاده کنید که فکر می‌کنید تا حدودی ضربه‌گیر هستند.

در صورتی که کارتن‌ها را به صورت اریب و نامتعادل روی هم بچینید، با کوچک ترین تکان چینش کارتن و جعبه‌ها به هم خواهد خورد. می توانید با طناب کارتن‌های روی هم چیده شده را به هم ببندید.

چیدمان وسایل در ماشین باربری
چیدمان وسایل در ماشین باربری

مرحله چهارم : انتقال وسایل شکستنی

خب حالا که وسایل سنگین، حجیم و کارتن‌های بزرگ و کوچک در ماشین بارگیری شده است، نوبت می‌رسد به انتقال اثاثیه شکستنی. کارتن لوازم کریستالی، چینی، شیشه ای و …. از جمله لوازم شکستنی ای هستند که به طور معمول در طی یک اسباب‌کشی جابجا می‌شوند.

در چهارمین مرحله چینش اثاثیه در ماشین باربری بهتر است جعبه لوازم شکستنی در مکانی امن و در میان اثاثیه دارای فضا قرار گیرند. جایی مانند زیر میز و صندلی بسیار مناسب قرار دادن جعبه‌های حاوی وسایل شکستنی است.

چند نکته در مورد بسته‌بندی اثاثیه شکستنی:

  1. اگر در نظر دارید که تعدادی وسیله شکستنی را روی هم درون جعبه قرار دهید، حتما بین آ‌ن‌ها از روزنامه، حوله نرم و بابل‌رپ استفاده کنید.
  2. فضای خالی جعبه را پوشال یا تعدادی روزنامه مچاله شده پر کنید.
  3. حتما اطراف جعبه را چسب پهن بزنید.
  4. روی جعبه عبارت شکستنی را درج کنید.

شرکت باربری سپند بار  ارائه‌دهنده تجهیزات بسته‌بندی با کیفیت : سفارش محصولات بسته‌بندی

چینش اثاثیه در باربری
چینش اثاثیه در باربری

مرحله آخر :  انتقال ریز و خورده‌ها و وسایل سبک و غیر حساس

مطمئناً پس از بارگیری و چینش اثاثیه در ماشین باربری، بازهم فضای خالی در ماشین یافت خواهد شد. بدون شک هنوز وسیله‌هایی دارید که هنوز در ماشین بارگیری نشده‌اند. وسایل سبک و غیرحساسی مانند کیف، کفش، جالباسی، قالیچه های کوچک و سبک را در میان فضای خالی موجود در ماشین اتوبار قرار دهید.

نحوه چینش اثاثیه منزل در حمل و نقل
نحوه چینش اثاثیه منزل در حمل و نقل

نکات حمل اثاثیه بین شهری

به دلیل مسافت بالا در طی اسباب کشی بین شهری، رعایت نکات چینش اثاثیه در ماشین باربری بیش از پیش مهم می‌شود. در اسباب کشی بین شهری زمان بسیار حائز اهمیت است. از این رو یک بارگیری استاندارد و دارای چیدمان مرتب، به صرفه‌جویی در زمان به هنگام تخلیه بار کمک خواهد کرد. از طرفی در باربری‌های بین شهری احتمال آسیب به اثاثیه بیشتر است؛ بهتر است تا حد امکان تمام اثاثیه ریز و درشت به صورت اصولی و توسط بهترین تجهیزات، بسته‌بندی شوند. در صورتی که کالای شما قابل بسته بندی نیست، سعی کنید دور آن‌ را یک حوله یا پلاستیک حباب‌دار (بابل رپ) کاور کنید.

برای حمل اثاثیه بین شهری از ماشین‌های دارای سقف استفاده کنید. اگر اثاثیه به صورت استاندارد بارگیری شوند احتمال آسیب و ضربه به آن‌ها کاهش خواهد یافت.

چیدن اثاثیه در کامیون
چیدن اثاثیه در کامیون

چینش اثاثیه در ماشین باربری اگر به صورت مرتب و مرحله به مرحله انجام نگیرد خطرات جبران ناپذیری‌ را برای اثاثیه به دنبال خواهد داشت. در این مطلب به مراحل چیدمان وسایل در کامیون و ماشین باربری پرداخته شد. انتقال اثاثیه سنگین در اولین مرحله و انتقال وسایل کوچک و سبک به آخرین مرحله بارگیری ماشین باربری موکول می‌شود. سپردن صفر تا صد اسباب کشی به یک شرکت باربری مطمئن عاقلانه‌ترین راه برای داشتن یک اسباب‌کشی راحت است.

در این صورت در روز اسباب کشی نگران نخواهید بود که چطور اثاثیه به ماشین منتقل شوند یا چطور در مقصد از ماشین باربری خارج شوند. همچنین به دلیل حساس بودن پروسه بسته‌بندی لوازم منزل، می‌توانید کار بسته‌بندی را به شرکت باربری بسپارید. کادر خبره شرکت باربری سپند بار، با استفاده از برترین تکنیک‌های موجود و مرغوب ترین تجهیزات، اثاثیه ریز و درشت منزل را بسته‌بندی می کنند.

اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد
4 سال قبل

سلام توضیحات کاملی بود

got to up

شماره های تماس